5 etapów oczyszczania cery – sprawdziłam na sobie!

Dla wielu pielęgnacja to wyzwanie, któremu jakoś trudno sprostać. Okazuje się że wciąż nie wiemy jak to poprawnie robić, bo firmy kosmetyczne tylko mącą w głowach i każda z nich ma inny sposób na oczyszczanie skóry. Często niepoprawny. 

Dlatego choć teoretycznie wiemy, jak używać określonych kosmetyków, niestety nie zawsze wiemy w jakiej kolejności nakładać je na twarz. Niektórzy w ogóle robią to po macoszemu, byle jak. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wygląda prawidłowa, podstawowa pielęgnacja i oczyszczanie cery – sprawdźcie, zapraszam!

Ja ostatnio mam więcej czasu, więc moje oczyszczanie twarzy trwa nieco dłużej, np przerzuciłam się na tzw OCM czyli oczyszczanie twarzy olejami. To istna bajka dla cery w stresujące dni.

Wiele osób kończy swoją pielęgnację na zmyciu makijażu płynem micelarnym. Niestety błędnie sądzicie, że taki płyn zastąpi żel oczyszczający, tonik, czy piankę myjącą. Wasza  skóra potrzebuje czegoś więcej, aby była zdrowa, piękna i zachowała młodość na dłużej. Podpowiadam, jak pielęgnować cerę – spokojnie, to tylko 5 krótkich etapów, a profity… hoho!

Jak pielęgnować cerę? 5 kroków do doskonałej cery

Krok 1: Oczyszczanie

Kochane, to nie krem do twarzy jest najważniejszym elementem pielęgnacji, tylko oczyszczanie. To podstawa zdrowej skóry i na serio najważniejszy aspekt pielęgnacji. Źle oczyszczona skóra nie może normalnie funkcjonować,nie jest chłonna i nawet najepszy krem świata nie zadziała na niej prawidłowo.

Oprócz tego pamiętajcie, że resztki kosmetyków i fragmenty martwego naskórka blokują ujścia gruczołów, no i w efekcie skóra nie oddycha, tworzą się krosty i zaskórniki. Cera się po prostu Wam rozregulowuje jak zepsuty zegarek!

No i oczywiste jest to, że zaczyna się nadmiernie przetłuszczać lub przesuszać.Wybierzcie jakąś najlepszą dla siebie metodę oczyszczania cery a jest w czym wybierać:

  • OCM (oczyszczanie twarzy olejami) – olejki to debeściaki! Działają według zasady “tłuszcz zmywa tłuszcz” dlatego tak dobrze usuwają cały, nawet wodoodporny makijaż, nadmiar sebum, łojotok ze skóry. W dodatku leczą, koją, dostarczają witamin i steroli roślinnych a także dbających o młodość flawonoidów. No cóż… kocham je i już!
    Wybierzcie dobrej jakości naturalne olejki. Musicie mieć rycynowy, bo to on jest bazą dla OCM. Możecie też kupić coś gotowego, ale samemu wybierzecie 100% pewne, naturalne i certyfikowane olejki.
  • płyn micelarny + pianka myjąca (lub wybrany żel) -wiadomo, to klasyka mycia i oczyszczania skóry. Większość ma w domu jakiś płyn micelarny – pewnie nim właśnie zmywacie makijaż i bardzo dobrze, bo micele świetnie sobie z tym radzą, ale pamiętajcie, że nie wolno na nim przestać. Umyjcie jeszcze buzię, sięgnijcie np. po pianki do mycia twarzy.
Krok 2: Tonik

Ha, większość już nie pamięta czym on jest, bo wierzy, że płyn micelarny załatwia sprawę czyli nie tylko oczyszcza ale i tonizuje. Tymczasem tonik do twarzy jest istotnym składnikiem pielęgnacji: przywraca skórze prawidłowe pH, zakwasza ją, zmiękcza naskórek i zwiększa jego chłonność skóry. Oczywiście tonik do twarzy dodatkowo pielęgnuje skórę, ponieważ zawiera roślinne ekstrakty i inne składniki cenne, ważne i istotne.

Jaki tonik do twarzy najlepszy? 

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju cery – to do jej potrzeb dobieracie tonik, ale mogę Wam coś poradzić: wybierzcie naturalny, bez silikonów, wysuszających alkoholi,  pochodnych ropy naftowej.

Ja kocham hydrolaty, czyli roślinne wody powstałe w wyniku destylowania rośliny parą wodną; są lekkie, naturalne, doskonale pielęgnują.

Latem dobrym tonikiem jest woda termalna – zawiera szereg cennych mineralnych pierwiastków.

Krok 3: Serum do twarzy

Nie mogę już bez niego żyć! Serum do twarzy to jeden z najsilniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych. To właśnie serum tak skrupulatnie wybieramy dobieram, jestem wybredna, wybrzydzam. z doświadczenia wiem, że im dłuższy ma skład, tym bardziej paskudne. Nie bawcie się w dziwne składniki, zaufajcie sile witaminy C, sięgajcie po kwas hialuronowy czy serum do twarzy z retinolem. Właśnie takie serum zapewni Wam intensywną rewitalizację skóry. Dobrym serum na noc są też np. naturalne olejki: arganowy, awokado, makadamia itp.

Krok 4: Krem pod oczy

W tym właśnie obszarze skóra jest najdelikatniejsza, tu najszybciej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlatego lekki, nawilżający krem pod oczy wprowadźcie do swojej pielęgnacji już po 20-tce!

Ja uwielbiam nakładać na skórę pod oczami olejki – olej arganowy to mój nr 1 w pielęgnacji skóry. Używam go w ogóle często i niemal do wszystkiego i widzę kolosalną różnicę w “jakości” mojej skóry, włosów czy paznokci..

Dobrze jest też łączyć olejek pod oczy z kwasem hialuronowym – to inwestycja w młodość i sprężystość skóry.

Krok 5: Krem do twarzy

Krem do twarzy to oczywiście coś co było, jest i będzie, czyli klasyka pielęgnacji. Dobierzcie go do rodzaju swojej cery i pamiętajcie żeby był z naturalnych komponentów. Wiele osób mnie pyta czy krem na dzień i na noc jest dobrym zastępcą kremów, przeznaczonych tylko na dzień i tylko na noc. Moim zdaniem ten na  noc jest inny: bogaty, treściwy i ma dużo substancji odżywczych. Nie rezygnujcie z niego, wybierzcie różnorodność i stosujcie inny krem na dzień i inny na noc.

To wszystko. Proste, a bardzo skuteczne! dajcie znać jak wygląda Wasza pielęgnacja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *