Antyoksydacja, czyli co zrobić, by mieć młodą skórę?

Cześć!

Wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych decyduje o tym, jak szybko nasza skóra zestarzeje się. Najbardziej niebezpieczne są wolne rodniki, smog, używki i styl życia. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym zachowasz młody i piękny wygląd na bardzo długo. Wszystkie można określić jednym terminem: ANTYOKSYDACJA.

Antyoksydanty – co to takiego?

Możesz znać je pod inną nazwą – przeciwutleniacze. Dzięki nim z organizmu usuwane są wolne rodniki, a proces starzenia organizmu jest opóźniony. Co ważniejsze antyoksydanty zapobiegają rozwojowi niektórych chorób cywilizacyjnych. Do przeciwutleniaczy zaliczamy witaminy, cynk, selen, koenzym Q10, bioflawonoidy, karotenoidy i tokoferole.

Stres oksydacyjny

To nic innego jak zaburzenie równowagi pomiędzy wytwarzaniem wolnych rodników a ich zwalczaniem przez antyoksydanty. Wolne rodniki uszkadzają DNA, błony komórek i białka, które znajdują się w enzymach. Kiedy w organizmie brakuje przeciwutleniaczy, a stres oksydacyjny trwa w nieskończoność, to w organizmie mogą zacząć się rozwijać poważne choroby, np.: miażdżyca, udar mózgu lub cukrzyca.

Antyoksydanty w jedzeniu

Aby jak najdłużej zachować ładny i młody wygląd oraz ustrzec się przed poważnymi chorobami, należy prawidłowo się odżywiać. Przeciwutleniacze znajdziesz między innymi w zielonej herbacie, kolorowych owocach i warzywach. Zdrowe odżywianie się zmniejsza ryzyko zachorowania i opóźnia procesy starzeniowe organizmu.

Antyoksydanty w kosmetykach

W kosmetykach często stosuje się specjalistyczne składniki, które chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami. Są to między innymi witaminy, substancje pozyskane z roślin, woda termalna i substancje stworzone w laboratoriach, które są w pełni bezpieczne dla organizmu. Ich działanie polega na codziennej pielęgnacji skóry, w tym zabezpieczaniu jej przed działaniem wolnych rodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *