Gdzie przechowuję swoje kosmetyki?

Cześć dziewczyny!

Prawidłowe przechowywanie kosmetyków jest bardzo ważne. Czemu? Choćby ze względu na ich jakość, przydatność do użycia i nasze bezpieczeństwo. Jeśli chcecie, żeby wasze szminki, podkłady i mleczka jak najdłużej wam służyły, zadbajcie o specjalne miejsce dla nich. Sprawdźcie, gdzie ja przechowuję swoje produkty do makijażu i pielęgnacji.

Czy kosmetyki można trzymać w lodówce?

To całkiem niezłe miejsce do przechowywania kosmetyków. Znajdzie się tu miejsce dla pomadek, lakierów do paznokci, perfum i kremów pod oczy. Możesz włożyć je do pojemnika na owoce i warzywa, bo tam panuje zerowa temperatura. Czy wiesz, że w niektórych salonach kosmetycznych i SPA są małe lodówki przeznaczone specjalnie na perfumy? Dzięki tym urządzeniom zapachy dłużej utrzymują świeżość, nie psują się i nie odbarwiają. A jakie korzyści będziesz miała z trzymania w lodówce kremów pod oczy? Schłodzony kosmetyk szybciej rozjaśni cienie i wygładzi worki pod oczami. Obok warzyw i owoców znajdź także miejsce dla maskar, eyelinerów i innych kosmetyków, które mogą szybko wyschnąć. Zanim ich użyjesz, opakowania ogrzej w dłoniach. Do lodówki włóż również balsamy, podkłady i maseczki. Schłodzone będą działać o wiele lepiej.

Jakich kosmetyków nie wolno trzymać w lodówce?

Są takie produkty, których pod żadnym pozorem nie wolno przechowywać w lodówce. Należą do nich kosmetyki na bazie olejków i silikonów. Niska temperatura powoduje tężenie tych substancji. Nieustanne zamrażanie i ogrzewanie mogłoby zaszkodzić produktom, a w konsekwencji wywołać podrażnienia na twojej skórze.

Kosmetyki czułe na światło

Fotoczułość jest kolejnym czynnikiem, na który powinnaś zwracać uwagę, wybierając miejsce do przechowywania kosmetyków. Światło słoneczne lub sztuczne szkodzi składnikom zawartym w produktach do makijażu lub pielęgnacji. Wystarczy, że schowasz je do szafki, zamkniesz w jakimś pudełku lub przelejesz do pojemników z ciemnego szkła.

A gdzie Wy, dziewczyny, przechowujecie kosmetyki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *