Jak ułatwić sobie pielęgnację i stylizację paznokci?

Cześć!

Dzisiejszy post jest poświęcony prostym i skutecznym sposobom pielęgnacji i stylizacji paznokci. Dzięki takim trikom manicure wygląda rewelacyjnie, a płytka paznokcia jest piękniejsza i zdrowsza. Zobaczmy więc, jak ułatwić sobie pielęgnację i stylizację paznokci.

Jak ozdobić paznokcie?

Zazwyczaj do zdobienia paznokci wykorzystujecie sondy z różnymi końcówkami. Malujecie nimi proste wzory graficzne lub bardziej skomplikowane detale. Mnie jednak w ozdabianiu paznokci pomaga… pędzelek od eyelinera. Jest bardzo precyzyjny i elastyczny; pozwala na stworzenie każdego wzoru i pomalowanie paznokcia przy samej skórze.

Idealne ozdoby na paznokciu

Jak wspomniałam wcześniej, w malowaniu wzorków na paznokciach świetnie sprawdza się pędzelek z eyelinera. Równie dobrze możecie wypróbować zwykłą taśmę klejącą lub specjalną tasiemkę do paznokci. Taki gadżet jest bardzo tani i łatwy do wykorzystania w manicure. Za jej pomocą nakleicie na paznokieć dowolny kształt (kwadrat, trójkąt) lub oddzielicie końcówkę paznokcia, co będzie wam pomocne w manicurze francuskim. Pamiętajcie, żeby przed utwardzeniem lakieru pod lampą UV zdjąć tasiemkę.

Suche skórki wokół paznokcia

Skórki rosnące na paznokciu zmiękczam specjalnym płynem, a następnie odsuwam przy pomocy drewnianego patyczka. A co robię z suchymi i twardymi skórkami znajdującymi się po bokach palców? Najpierw delikatnie opiłowuję pilniczkiem o niewielkiej gradacji, a potem smaruję nawilżającym płynem. Pozostałości usuwam cążkami lub drewnianym patyczkiem.

Wygodne malowanie paznokci

Podczas malowania paznokci bardzo ważne jest, żeby usiąść w wygodnej pozycji. Ręka, którą maluję, powinna leżeć na stole; w ruchu ma być tylko nadgarstek. Druga dłoń również powinna leżeć na stole. Podczas malowania palce można przekręcać tak, żeby mieć łatwy dostęp do płytki paznokcia.

Jak przyspieszyć wysychanie lakieru?

Nie mam tu na myśli specjalnego preparatu przyspieszającego wysychanie lakieru do paznokci. Wystarczy bowiem zwykły olejek. Taki kosmetyk odżywi, nawilży i nabłyszczy płytkę paznokci i skórę wokół niego. Aby jeszcze bardziej skrócić czas schnięcia lakieru, paznokcie można włożyć na kilka sekund pod zimną wodę, a dopiero potem posmarować olejkiem.

Oliwka i płyn do zmywania lakieru w pisaku

To moje dwa ulubione gadżety, z którymi nigdy się nie rozstaję. Oliwkę zawsze noszę w torebce, a płyn do zmywania lakieru pomaga mi oczyścić skórę wokół paznokci po zakończonym manicure. Te produkty są bardzo praktyczne, wygodne i łatwe w stosowaniu. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *