Jak wybrać dobre serum do twarzy? 

Witajcie Piękne Istoty!

Dobre serum, to jak spełnione marzenia o idealnej pielęgnacji. Jeśli traficie na doskonałe, to zobaczycie na własne oczy, JAK WIELE MOŻE. Okazuje się, że w maleńkiej buteleczce drzemać może wielka siła upiększająca, regenerująca i ogólnie poprawiająca wygląd skóry. Jak wybrać dobre serum do twarzy? Posłuchajcie, poczytajcie, bo od tego może zależeć dużo w pielęgnacji. 🙂 Zapraszam! 

Jak wybrać dobre serum… dlaczego w ogóle trzeba je wybierać?

Dlaczego stosować serum  to dla mnie w tej chwili pytanie typu: dlaczego trzeba myć zęby. 🙂

Po prostu nie wyobrażam sobie lepszej pielęgnacji twarzy, niż za pomocą serum. Oczywiście wiem, że każdy aspekt pielęgnacji jest ważny, ale tak naprawdę to właśnie serum ma za zadanie FAKTYCZNIE UZDRAWIAĆ SKÓRĘ. To jego kompozycja, czyli lekka formuła, odpowiednie składniki, maleńkie cząsteczki są w stanie dotrzeć głęboko, tam, gdzie krem nie zawitał. Często w swoim składzie ma więc cenniejsze składniki, a dodatkowo specjalne substancje transportujące, które dostarczają wgłąb skóry wszystkie niezbędne, regenerujące składniki.

Po czym poznać dobre serum, które działa?

Oczywiście, ze nie po opakowaniu, choć sama lubię, gdy serum jest elegancko wydane i z troską zapakowane (np. retinol i witamina C powinny być w ciemnej buteleczce itd). Ładny kosmetyk wygląda też ładnie w łazience no i cieszy nasze zmysły estetyczne podczas pielęgnacji. Może i mało istotne, ale diabeł tkwi w szczegółach.

Ale do meritum. Powiem Wam, jak kupić dobre serum. Zwracajcie uwagę na:

1. Skład serum

Im krótszy, tym lepiej dla Was. Ja unikam długich składów nawet w naturalnych kosmetykach, dlatego że roślinne ekstrakty tez mogą uczulać. Im mniej ich w kosmetyku, tym niższe ryzyko, ze serum zadziała nie tak, jak trzeba. Bo tak naprawdę chodzi o kilka kluczowych składników aktywnych, wokół których zbudowana jest cała pielęgnacja. Czy wiecie jakich? Jeśli pomyśleliście o retinolu, witaminie C i kwasie hialuronowym – brawo! To najważniejsze „elementy” pielęgnacji skóry. Pamiętajcie, że serum nie powinno mieć zbyt wiele syntetyków (najlepiej wcale). One pogardzają jego działanie.

2. Formuła kosmetyku

Kupiłam kiedyś serum, które było tak lepkie, nieprzyjemnie ściągało skórę i zalegało na powierzchni, że byłam bardzo rozczarowana. W efekcie kosmetyk przez cały dzień rolował się z buzi i stopniowo z niej schodził, zamiast wnikać do wnętrza i tam pielęgnować.

Serum powinno mieć lekką, przyjemną formułę, która wnika w skórę i nie tworzy na buzi efektu żelowej maski.

3. Opinie 

Zawsze je sprawdzam, bo są autentyczne. Tak jak zawsze czytam Wasze komentarze i opinie o kosmetykach lub o wpisie. Dają do myślenia, często są przyczynkiem do nowego posta. Opinie powiedzą więcej niż opis na produkcie, bo za nimi stoją ludzie, którzy na własnej skórze sprawdzili działanie. Dlatego czytajcie opinie o serum i każdym kosmetyku.

4. Aktywne składniki dobrane do potrzeb

Żadne serum nie zadziała, jeśli źle je dobierzecie do typu cery. Dlatego jeśli chcecie, aby stan Waszej skóry się faktycznie poprawił, to nie kupujcie matującego serum, jeśli macie problem z sebum. Wasza skóra może np. bronić się tak przed brakiem nawilżenia. Dlatego zawsze skonsultujcie i dowiedzcie się, czego potrzeba Waszej cerze, a następnie wybierzcie dobre serum do twarzy, z odpowiednim składnikiem aktywnym. Ja obecnie np. stosuję dwa różne produkty: serum z witaminą C Nanoil i serum z kwasem hialuronowym (tez Nanoil). To drugie jest na dzień, zaś witamina C na noc. Osobno są genialne, a co dopiero w duecie! Moja skóra je kocha. A Wy macie swoje ulubione serum?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *