Jak zachować młodość na dłużej? Wypróbuj te składniki

Cześć!

Zanieczyszczenia, zła dieta, siedzący tryb życia i niewłaściwa pielęgnacja to tylko niektóre czynniki przyspieszające starzenie się skóry. Skutki? Zmarszczki, suchość skóry, przebarwienia naprawdę potrafią spędzić sen z powiek. A najgorsze są te niedoskonałości, które pojawiają się z zaskoczenia i zbyt szybko. Na całe szczęście dla ciebie są pewne substancje opóźniające procesy starzenia się skóry i pozwalające zachować młody wygląd.

ANTYOKSYDANTY

Są substancjami chroniącymi przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają pojawianie się zmarszczek. Zadaniem antyoksydantów jest neutralizowanie tych szkodliwych substancji oraz zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami środowiska, promieniami UV, stresem, dymem papierosowym i innymi szkodliwymi czynnikami. Antyoksydanty można podzielić na: naturalne, syntetyczne i o działaniu synergicznym. Najbardziej skutecznymi z nich są między innymi: witaminy A, E i C, flawonoidy, koenzym Q10, wyciąg z zielonej herbaty.

PEPTYDY

Przyspieszają produkcję kolagenu i elastyny, a te wpływają na zmianę kondycji skóry. Ta staje się elastyczna i jędrna, a jej struktura bardziej gęsta. Zmarszczki zostają wypełnione, cera jest nawilżona i mniej podatna na działanie różnych czynników zewnętrznych. Peptydy są bezpieczne i stanowią składnik kosmetyków, które stosujesz na co dzień. Potrafią przenikać przez skórę i docierać do jej najgłębiej położonych warstw.

KWAS FOLIOWY

Niedobór tej substancji skutkuje gorszym podziałem komórek, a to z kolei prowadzi do niedokrwistości, zburzeń pracy mózgu i wad u noworodków związanych z układem nerwowym. Przyczynami niedoboru kwasu foliowego są między innymi: zła dieta, przyjmowanie niektórych leków (w tym antykoncepcji) i nadużywanie alkoholu. Tymczasem ta substancja odpowiada za prawidłową aktywność metaboliczną komórek skóry, zwiększa podziały komórkowe, chroni DNA przed uszkodzeniami i wolnymi rodnikami. Kwas foliowy regeneruje zwiotczałą i starzejącą się skórę, a wraz z kreatyną bierze udział w odmładzaniu cery.

KWAS HIALURONOWY I ALGI MORSKIE

Te dwa składniki odpowiadają za nawilżanie skóry. Są stosowane w kosmetykach lub jako samodzielne substancje podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy i algi morskie wygładzają zmarszczki, zapobiegają powstawaniu suchych skórek, zapewniają dobre nawilżenie cery i zatrzymują wodę w głębszych warstwach skóry. Co więcej kwas hialuronowy stosuje się do modelowania owalu twarzy i podczas zabiegów mezoterapii.

KOMÓRKI MACIERZYSTE

Stosuje się je w medycynie regeneracyjnej, a pochodzą z roślin. Ze względu na działanie odmładzające mogą być używane w nowoczesnej kosmetologii przeciwstarzeniowej. Komórki macierzyste mają zdolność do nieograniczonej liczby podziałów, do ciągłej regeneracji i do różnicowania się w dowolne rodzaje tkanek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *