Jak zrobić makijaż brwi na mydło?

Cześć!

W świecie kosmetyków, urody i makijażu działo się bardzo dużo i chyba nic nie mogło mnie zaskoczyć. Do czasu, kiedy usłyszałam o makijażu brwi na mydło. Na początku nie podeszłam do tego tematu na poważnie, ale po jakimś czasie postanowiłam spróbować. Jak zrobić makijaż brwi na mydło? Przeczytacie w tym poście.

O co chodzi z układaniem brwi na mydło?

Malowanie i układanie brwi na mydło nie jest żadną kosmetyczną nowinką. Ten przedziwny sposób makijażu wymyślono już na początku XX wieku w Hollywood. Swoją drogą tam wymyślają wiele dziwnych tworów. Ale do tematu wracając. Mydło okazało się produktem, który skutecznie ujarzmia niesforne włoski w łuku brwiowym i przydaje się do makijażu tej części twarzy. Z mydła i wody robiono gęstą papkę bardzo skutecznie utrwalającą makijaż. Brwi przeczesane mydłem glicerynowym pozostawały w nieskazitelnym stanie przez cały dzień.

Jakie mydło do brwi wybrać?

Najlepiej sprawdzi się naturalne mydło, bez zbędnych dodatków, które mogłyby podrażnić twoją skórę. W przeciwnym wypadku zapach i barwniki mogłyby pozostawać na twoich brwiach i zaburzać wygląd makijażu. Na rynku kosmetycznym obecne są specjalne mydełka do makijażu brwi. Niestety nie są one tanie i dlatego ja wybrałam zwykłe mydło glicerynowe.

Jak układać brwi na mydło?

Przygotuj czystą szczoteczkę ze starej maskary i wybrane przez ciebie mydło. Szczoteczkę zwilż wodą, hydrolatem lub wodą termalną bardzo obficie po to, żebyś mogła lepiej nabrać mydło. Ten sposób układania włosków możesz stosować zarówno przed pomalowaniem brwi, jak i po ich pomalowaniu.

W pierwszym przypadku brwi najpierw przeczesujemy mydłem, czekamy aż wyschnie, a potem malujemy. Drugi sposób polega na pomalowaniu brwi i utrwaleniu makijażu za pomocą mydła. Obydwie metody sprawdzają się bardzo dobrze. Pamiętaj tylko o tym, żeby nie nałożyć zbyt dużo mydła, bo na brwiach pojawi się biały osad lub skorupka.

A jak wy układacie i malujecie swoje brwi? Czy używałyście kiedyś do tego mydła? Jeśli tak, to z jakim skutkiem? Czekam na komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *