Kwas glikolowy i wszystko co powinnaś o nim wiedzieć

Cześć!

Kwas glikolowy wykorzystuje się zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w domach. Kosmetyki z zwartością tej substancji możesz kupić w każdej drogerii lub aptece. Skąd bierze się popularność kwasu glikolowego? Czy faktycznie jest taki dobry? Przeczytaj mój tekst i przekonaj się sama.

Czym jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy należy do kwasów owocowych. Ma najmniejsze cząsteczki ze wszystkich kwasów AHA, co oznacza, że bardzo szybko przenika w głąb skóry. Tym samym jest bardzo skuteczny i zapewnia dobre efekty. Polecany jest do pielęgnacji skóry dojrzałej, trądzikowej i z przebarwieniami. Jego pH waha się pomiędzy 0,6 a 1,6.

Jak działa kwas glikolowy?

Działanie kwasu glikolowego można zaobserwować praktycznie na początku kuracji. Jeżeli będziesz regularnie używała kosmetyków z zawartością tej substancji, to niebawem zobaczysz efekty. Kwas glikolowy:

  • wspomaga produkcję kolagenu i elastyny;
  • ujędrnia skórę i spłyca zmarszczki;
  • poprawia kondycję skóry trądzikowej;
  • rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt cery;
  • pomaga w walce z rozstępami i cellulitem.

Stężenie kwasu glikolowego

Kwas glikolowy w stężeniu do 15% ma działanie nawilżające, złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, pobudza produkcję kolagenu i regeneruje skórę. Za oczyszczenie skóry i peeling odpowiadają produkty z zwartością od 20% do 25% kwasu glikolowego. Kosmetyki z zawartością kwasu glikolowego o stężeniu od 50% do 70% działają najgłębiej. Regenerują skórę, zwalczają zmarszczki, złuszczają naskórek i pogrubiają skórę właściwą.

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu glikolowego?

Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno opalać się, korzystać z solarium, depilować się, robić peelingu i używać kosmetyków z retinoidami. Podczas zabiegu kosmetyczka usuwa makijaż oraz odtłuszcza i oczyszcza twarz. Delikatne miejsca na twarzy smaruje wazeliną. Następnie na twarz nakładany jest kwas glikolowy. Po upływie około 5 minut substancja jest neutralizowana. Na zakończenie zabiegu nakłada się maseczkę lub krem. Skóra po zastosowaniu kwasu glikolowego może być podrażniona, dlatego należy stosować produkty zalecone przez kosmetyczkę. Następnego dnia po zabiegu nie wolno się malować, a przez dwa tygodnie nie wolno się opalać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *