Lampa do manicure hybrydowego. Jak wybrać najlepszą?

Cześć!

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszą lampę do hybryd. Jedni wolą uproszczone urządzenia, inni preferują mega wypasiony gadżet z bajerami. A jakie jest wasze zdanie? Jeżeli jeszcze nie wiece, jaka lampa UV będzie dla was najlepsza, w tym poście znajdziecie odpowiedź i kilka przydatnych wskazówek.

LED czy świetlówka?

Lampy LED utrwalają manicure w mniej niż minutę. Zużywają mniej prądu, są ładniejsze i bardziej poręczne, mniej się psują. Żywotność diod wynosi około 50 tysięcy godzin. Niestety nie da się ich wymienić, trzeba kupić nową lampę. Takie urządzenia są bezpieczne dla skóry i oczu. Czy lampy ledowe mają jakieś minusy? Te o małej mocy słabo utwardzają manicure o dużej ilości pigmentu. Lampy świetlówkowe (tunele) utwardzają manicure w dwie minuty. Żarówki mają krótką żywotność, bo tylko 500 godzin. Na szczęście można je samodzielnie wymienić. Na rynku kosmetycznym są również lampy LED + CCFL. Oprócz diod znajduje się w niej spiralna żarówka fluorescencyjna z zimną katodą. To pozwoliło na obniżenie ceny przy zachowaniu szybkiego czasu utwardzania.

Przydatne funkcje

Niezbędną opcją w lampach jest timer. Dzięki tej funkcji urządzenie automatycznie wyłącza się po upływie określonego czasu. Lampy LED mają kilka ustawień czasu, a lampy mostkowe utwardzają manicure tylko przez 30 sekund (niektóre hybrydy wymagają 45 sekund utwardzania). Ważną opcją lamp jest również moc. Im większa, tym lepiej. W lampach świetlówkowych wystarczy 36W, a w lampach ledowych w wersji mini – 9W. Lampy LED + CCFL powinny mieć moc 12W. Dodatkowymi bajerami mogą być sensor ruchu, suszarka, wentylator, czerwone światło o właściwościach pielęgnacyjnych lub wbudowany akumulator.

Lampy mostkowe

Według mnie są najmniej wygodne i najmniej efektywne urządzenia. Mają zbyt małą moc (6W) i w ogóle nie są praktyczne. Żeby utwardzić manicure, należy tak ułożyć palce, by wszystkie zmieściły się pod lampą. Jeśli kiedykolwiek widziałyście takie urządzenie, to wiecie, że jest bardzo wąskie, a diody są ułożone w rzędzie.

Czy wy, dziewczyny, macie swoje ulubione lampy do manicure?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *