Laser frakcyjny – czy ten zabieg jest dla ciebie?

Cześć!

Wiele kobiet cierpi z powodu różnych niedoskonałości. Niektóre z nich można z łatwością zamaskować za pomocą makijażu, a inne da się wyleczyć tylko w salonie kosmetycznym. Jednym z popularnych zabiegów jest laser frakcyjny. Czy ten zabieg jest dla ciebie? Sprawdź koniecznie.

Laser frakcyjny – na czym polega zabieg?

Zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego polega na wykorzystaniu pewnego zjawiska, które polega na wchłonięciu fal elektromagnetycznych przez substancje obecne w tkankach w skórze (woda, melanina, białko, hemoglobina). Laser frakcyjny emituje fale o takiej długości, która podgrzewa tkanki skóry, powoduje mikrouszkodzenia i przerwanie ciągłości skóry. Takie oddziaływanie na cerę wytwarza kolagen i prowadzi do regeneracji. A to sprawia, że niedoskonałości ulegają zmniejszeniu i zaleczeniu.

Laser frakcyjny – wskazania

Zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego jest polecany osobom, które mają zmarszczki, blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe i po oparzeniach, rozstępy, przebarwienia skóry. Po zabiegu skóra może być opuchnięta i zaczerwieniona. Na szczęście proces regeneracji przebiega szybko, a efekty działania lasera są bardzo widoczne. Skóra ma większą elastyczność i gęstość, jej koloryt staje się jednolity, a niedoskonałości zmniejszone.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z zabiegu lasera frakcyjnego nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Osoby, które intensywnie się opalały, nie mogą korzystać z lasera przez co najmniej dwa tygodnie od ostatniej kąpieli słonecznej. Przeciwwskazaniami są również: używanie samoopalacza, przyjmowanie witaminy A oraz stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, antybiotyków, retinoidów, substancji fotouczulających. Zastosowanie lasera frakcyjnego jest zabronione także w przypadku cukrzycy, padaczce i rozrusznika serca.

Laser frakcyjny – skutki uboczne

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego jest bolesny, lecz bezpieczny. Tuż po zakończeniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta, mogą pojawić się podkrwienia i przebarwienia. Bardzo rzadko dochodzi do zakażeń bakteryjnych, infekcji, opryszczek i blizn. Jeżeli masz skłonność do takich niedoskonałości, to przed zabiegiem uprzedź lekarza.

Laser frakcyjny – co dzieje się po zabiegu?

Zaraz po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, a po około 24 godzinach pojawiają się strupki, które po kilku dniach się odrywają. Może pojawić się również rumień i trwający dwa tygodnie proces złuszczania. Ważne jest, żeby przez około tydzień unikać sauny, opalania się i picia alkoholu. Skórze należy się odpowiednia pielęgnacja, która polega na nakładaniu łagodzących i ochronnych maści.

Czy byłaś kiedykolwiek na laserze frakcyjnym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *