Lodówka czy szafka? O tym, jak przechowywać kosmetyki

Cześć!

Wiele kobiet przechowuje kosmetyki w łazience. Stoją na półce przy lusterku, są schowane w szafkach, leżą obok środków czystości. Jeżeli i ty w podobnych miejscach umieściłaś produkty do pielęgnacji lub makijażu, to nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak poważny popełniłaś błąd. Sprawdź, jak prawidłowo przechowywać kosmetyki.

Czy lodówka to dobre miejsce?

Jak się okazuje, w lodówce można przechowywać wiele kosmetyków do pielęgnacji cery. Niska temperatura przedłuża trwałość niektórych produktów, a co więcej sprawia, że mają lepsze działanie na naszą skórę. W lodówce powinnyśmy przechowywać kosmetyki naturalne, ekologiczne, kremy pod oczy, preparaty z retinolem, peptydami lub witaminami. Do lodówki możesz również włożyć produkty z metalowymi rollerami. Schłodzone w ten sposób kosmetyki szybciej poradzą sobie z niedoskonałościami.

Gdzie nie wolno trzymać kosmetyków?

Zapamiętaj, że kosmetyków do makijażu nie wolno trzymać w łazience. Wilgoć i wysoka temperatura po prostu im nie służą i sprawiają, że pudry, podkłady lub tusze do rzęs tracą swoją ważność. O wiele lepiej jest przechowywać produkty w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu, w szafkach. Wiele dziewczyn kosmetyki do makijażu trzyma w toaletkach ustawionych w sypialni.

A gdzie przechowywać perfumy?

Perfum nie wolno przechowywać w łazience ze względu na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Lepiej przenieść je do pokoju i ustawić na toaletce. Jeżeli twoje perfumy mają oryginalny flakonik, będą stanowić ładną ozdobę. Zapachy można też przechowywać w specjalnych lodóweczkach. Panuje w nich idealna temperatura, która zabezpiecza przed utratą trwałości aromatu, świeżości i koloru.

A wy, dziewczyny, jak i gdzie przechowujecie swoje kosmetyki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *