Manicure hybrydowy krok po kroku. Jak nakładać i zdejmować lakier hybrydowy, żeby nie zniszczyć paznokci?

Dawniej bardzo chętnie malowałam paznokcie. Miałam naprawdę pokaźny zestaw lakierów i odżywek do paznokci, ale… z czasem zaczęło mi brakować czasu na częste robienie manicure. Tradycyjny lakier musiałam wymieniać średnio co tydzień (przy dobrym utwardzaczu), a jak dobrze wiecie, żeby lakier dobrze zasechł trzeba odczekać chwilę. Kończyło się tym, że miałam odciśniętą poduszkę na paznokciu albo lakier się „marszczył”.

Potem przyszedł moment, kiedy w ogóle przestałam malować paznokcie. Mój cotygodniowy manicure ograniczył się tylko do tego, że usuwałam skórki, przycinałam i piłowałam paznokcie. Raz na jakiś czas sięgnęłam po odżywkę lub olejek i… tyle. Jednak doskonale wiecie jak to jest: dłonie bez pomalowanych paznokci nie wyglądają zbyt dobrze. Jestem kobietą i lubię mieć zadbane paznokcie, więc zaczęłam szukać rozwiązania.

Ratunkiem dla mnie okazał się manicure hybrydowy!! ♥

Jak wygląda manicure hybrydowy? Praktycznie tak samo, jak normalny manicure. Z tą różnicą, że jest o wiele, wiele, wiele trwalszy i utrzymuje się nawet do 3 tygodni bez jakiegokolwiek naruszenia. Do zrobienia manicure hybrydowego używa się specjalnych lakierów, które utwardza się pod lampą UV, dzięki czemu natychmiastowo wysychają i są maksymalnie utrwalone. Jeśli miałabym odpowiedzieć na wasze pytanie, co to jest manicure hybrydowy, powiedziałabym: połączenie tradycyjnego lakieru z żelem lub akrylem. Zalety manicure hybrydowego to:

 • maksymalna trwałość do kilku tygodni;
 • wysoka odporność na odpryskiwanie;
 • bogata gama kolorystyczna;
 • możliwość szaleństw ze wzorami i zdobieniami;
 • ułatwienie zapuszczania paznokci.

Jak zrobić manicure hybrydowy samemu w domu? Oczywiście najważniejsze są odpowiednie akcesoria. Najpopularniejsze marki, które mają w swojej ofercie lakiery hybrydowe, sprzedają specjalne zestawy do rozpoczęcia przygody z hybrydami. Znajdują się w nich wszystkie niezbędne akcesoria i kosmetyki, dzięki którym możemy wykonać pierwsze hybrydy. Wszystkie te rzeczy można sobie skompletować osobno. Do zrobienia hybryd potrzebne są:

 • pilnik oraz bloczek polerski,
 • baza i top hybrydowe,
 • wybrany lakier hybrydowy,
 • odtłuszczacz do paznokci,
 • lampa UV lub LED.

Najlepiej, jeśli wszystkie kosmetyki (baza, lakier i top) są tej samej marki, ponieważ będą ze sobą lepiej współpracowały. Do robienia hybryd NIE MOŻNA używać tradycyjnych lakierów, ponieważ nie zawierają składników utwardzających się pod lampą. Kiedy przygotujemy sobie odpowiednie produkty i akcesoria do manicure hybrydowego, możemy przejść do dzieła.

Manicure hybrydowy krok po kroku:

 1. Zrób klasyczny manicure: usuń skórki, skróć i spiłuj paznokcie.
 2. Użyj bloku polerskiego, aby zmatowić i wyrównać płytkę paznokcia.
 3. Przemyj wszystkie paznokcie odtłuszczaczem.
 4. Nałóż cienką warstwę bezbarwnej bazy.
 5. Utwardzaj pod lampą przez 30 s (LED) lub 120 s (UV).
 6. Nałóż pierwszą cienką warstwę wybranego lakieru i utwardź.
 7. Jeśli nie uzyskałaś dobrego krycia, powtórz poprzedni krok.
 8. Nałóż cienką warstwę topu i utwardź pod lampą.
 9. Na koniec przemyj wszystkie paznokcie odtłuszczaczem.
 10. Użyj oliwki, aby nawilżyć i odżywić skórki.

Chcecie kilka wskazówek? Mam dwie! Po pierwsze: używajcie odtłuszczacza tylko dwa razy, na początku i na końcu. Na początku jest ważny, ponieważ lakier hybrydowy lepiej trzyma się na odtłuszczonej i osuszonej płytce. Na końcu przydaje się po prostu, żeby pozbyć się tej tłustej warstwy, która zostaje na paznokciach. Po drugie: przy nakładaniu lakieru przejedźcie też pędzelkiem po wolnej krawędzi paznokcia. Zabezpieczamy w ten sposób krawędź i ograniczamy dostęp powietrza pod lakier, co mogłoby zmniejszyć trwałość hybrydy.

Jak zdjąć manicure hybrydowy? Niestety nie wystarczy zwykły zmywacz do paznokci. W momencie, gdy mamy już widoczne odrosty na paznokciach, musimy zdjąć hybrydę. Uzbrójmy się w delikatny pilnik, waciki bezpyłowe, specjalny zmywacz do hybryd (aceton), folię kosmetyczną (lub specjalne kapturki do zdejmowania hybryd) oraz drewnianą szpatułkę lub patyczek kosmetyczny. Zdejmowanie hybryd jest łatwe.

 1. Delikatnie spiłuj wierzchnią warstwę z paznokci (top).
 2. Solidnie nasącz wacik w acetonie i otul nim paznokieć.
 3. Zabezpiecz palec folią kosmetyczną.
 4. Oba powyższe kroki powtórz dla każdego paznokcia.
 5. Odczekaj minimum 5 minut, żeby hybrydy zmiękły.
 6. Zdejmij folię, a resztki lakieru zdejmij drewnianą szpatułką.

Dlaczego manicure hybrydowy odpryskuje? Musicie wiedzieć, że najczęstszą przyczyną tego, że manicure hybrydowy się nie trzyma, jesteśmy my. Popełniamy wiele błędów, które mają znaczący wpływ na trwałość lakieru. Oto najpopularniejsze błędy podczas manicure hybrydowego:

 • używanie lakierów hybrydopodobnych, złej jakości;
 • niewłaściwe przygotowanie płytki paznokcia;
 • zalewanie lakierem skórek;
 • nakładanie zbyt grubej warstwy produktu;
 • przemywanie cleanerem każdej warstwy hybrydy;
 • nie malowanie wolnego brzegu paznokcia;
 • zbyt krótki czas trzymania paznokci pod lampą;
 • używanie produktów różnych marek;
 • nakładanie hybrydy na paznokcie o złej kondycji.

Zanim zaczniecie swoją przygodę z hybrydami, proszę, zajrzyjcie do kilku internetowych poradników (znajdziecie je także na stronie marek). Mając komplet informacji, możecie przystępować do dzieła, bo prawdopodobieństwo zrobienia błędu będzie mniejsze.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie? Często spotykam się z takimi opiniami i zawsze dziwię się, na jaką kosmetyczkę lub produkty musiały trafić te dziewczyny, że opowiadają takie bzdury. Prawidłowo nałożony lakier hybrydowy nie niszczy paznokci, a w niektórych przypadkach może je nawet wzmocnić i pomóc zapuścić! O ile nie popełniamy błędów takich jak:

 • pomijanie lakieru bazowego, który ochrania płytkę paznokcia;
 • używanie najtańszych produktów słabej jakości;
 • spiłowywanie hybrydy z paznokci zamiast jej rozpuszczania;
 • odrywanie (wręcz odłupywanie) hybrydy z paznokci;
 • brak przerw pomiędzy kolejnymi hybrydami.

Podsumowanie

Czasami dostaję pytanie „za co lubisz manicure hybrydowy”. Zawsze wtedy odpowiadam zgodnie z prawdą, że za trwałość i niezawodność. Wiem, że kiedy nałożę na paznokcie lakier hybrydowy i utwardzę go pod lampą to niestrasznie mi są żadne domowe obowiązki. Moje paznokcie w każdej minucie będą tak samo piękne, a ja nie muszę na to tracić dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *