Modelowanie paznokci. Jak zrobić trwały i piękny manicure?

Cześć!

Myślisz, że modelowanie paznokci i robienie manicure jest takie łatwe? Nic bardziej mylnego. Zawsze coś może pójść nie tak, a wpadka może przydarzyć się nawet najlepszym. Jeżeli pracujesz jako stylistka paznokci, to sprawdź, co złego może ci się przydarzyć i jak tego uniknąć. Zapraszam do lektury.

Jak zostać dobrą stylistką paznokci?

Jeśli planujesz zostać stylistką paznokci, to pamiętaj o dwóch ważnych sprawach: nauce w odpowiedniej szkole i praktyce w salonie kosmetycznym. Kursy nie zawsze zapewnią ci 100 % wiedzę i doświadczenie. Do doskonalenia umiejętności potrzeba czasem kilkunastu miesięcy lub kilku lat. Kiedy już zdobędziesz wiedzę i umiejętności, będziesz mogła profesjonalnie zająć się klientką i zrobić taki manicure, który sprosta jej oczekiwaniom.

Modelowanie sztucznych paznokci

Nie polecam podejmowania się stylizacji paznokci po odbyciu kilku kursów. Szczerze, nie poszłabym nigdy do takiej manikiurzystki. A jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w tym zawodzie, to zobacz, co może ci się złego przytrafić. Może to dotyczyć modelowania paznokci żelowych, jakości stosowanych produktów lub naszych umiejętności.

Co zrobić, gdy…

  1. Żel lub akryl odkleja się od nasady paznokci po kilku dniach po zaaplikowaniu. Dzieje się tak, ponieważ żel lub akryl zasechł na skórze po wykonaniu niedokładnej pracy. Materiał nie został oddzielony od skóry. Kiedy paznokieć rośnie, „pociąga” ze sobą żel lub akryl, który nie został usunięty. Jak to naprawić? Podczas modelowania unikaj kontaktu skóry z materiałem, który nakładasz na płytkę paznokcia. Używaj patyczka, dzięki któremu odsuniesz żel lub akryl, żeby zapewnić paznokciowi odpowiedni wzrost. Żel może odklejać się nawet po dwóch tygodniach, bo jego warstwa nałożona na paznokieć nie była wystarczająco gruba i słabo wypolerowana.
  2. Żel kruszy się na brzegach paznokcia. Powodem jest zbyt mała ilość żelu nałożona na paznokcie, co jest często spotykane u osób początkujących. A należy pamiętać, że ta część paznokcia jest narażona na uszkodzenia i uderzenia. Rozwiązanie jest bardzo proste. Nie wolno bać się zaaplikowania grubszej warstwy żelu i równomiernego wygładzenia go.
  3. Żel łamie się na czubku. Dlaczego tak się stało? Paznokcie są zbyt cienkie i nie wytrzymują nacisku. Rozwiązanie? Pamiętaj, żeby druga warstwa była nakładana równomiernie i w wystarczającej ilości.
  4. Żel odkleja się jednocześnie na środku paznokcia, na jego brzegach i na czubku. Oznacza to, że naturalne paznokcie nie były odpowiednio przygotowane. Następnym razem należy je lepiej odtłuścić, wypolerować, być może odżywić. Jeśli zdarza się to tylko u jednej klientki, to prawdopodobnie jej paznokcie nie są w najlepszej kondycji. Należy więc zwrócić większą uwagę na przygotowanie płytki paznokcia lub polecić klientce częstsze wizyty. Oczywiście ważne jest usunięcie pozostałości po poprzednim manicure.

Czy wiesz, że…

Jeżeli niedokładnie usuniesz resztki po poprzednim manicure, to może pojawić się zielona plama pleśni na płytce paznokcia. Jest to związane z wilgocią znajdującą się pod żelem, a jej skutki jest bardzo trudno usunąć. Jeśli żelowe paznokcie się odklejają już po kilku dniach, to prawdopodobnie organizm je odrzuca. To alergia, która występuje po 48 godzinach. Na zdrowych paznokciach nie powinien pozostać żaden ślad po zdjęciu manicure.

Czy już wiesz, jak trudno jest wymodelować paznokcie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *