Mój sposób na idealny makijaż brwi

Hej Dziewczyny!

Często pytacie mnie w mailach, jak i czym malować brwi, jak podkreślić ich kształt, w jaki sposób je utrwalić… W dzisiejszym poście opowiem Wam, jaki sposób stylizuję swoje brwi.

  • Zaczynam od nałożenia sypkiego pudru na brwi. Następnie szczoteczką (używam starego aplikatora do tuszu) wyczesuję je, usuwając nadmiar pudru.
  • Od dołu obrysowuje kształt brwi bardzo ciemną kredką lub pisakiem do brwi. Uzupełniam miejsca, gdzie jest mniej włosków, nie zmieniając przy tym kształtu brwi.
  • Do wypełniania brwi używam brązowego cienia do powiek, jaśniejszego od kredki, której użyłam chwilę wcześniej. Skośnym pędzelkiem najpierw podkreślam, to, co obrysowałam kredką. Następnie lekko zaznaczam początek i wypełniam cieniem całą brew.
  • Przy użyciu tej samej szczoteczki, wyczesuję brwi, żeby rozprowadzić kosmetyk i aby uzyskać naturalny efekt.
  • Ostatni etap to użycie korektora w płynie. Małym, precyzyjnym pędzelkiem nakładam go tuż pod linią brwi. W ten sposób brew będzie bardziej wyrazista. (jeśli chcecie wzmocnić ten efekt, możecie nałożyć korektor, także tuż nad brwią). Korektor delikatnie rozcieram, by jego granice się rozmywały.
  • Jeszcze tylko utrwalenie. Aby moje brwi przez wiele godzin zachowały kolor i kształt nakładam na nie specjalny żel do brwi. Możecie zastąpić go lakierem do włosów. Wystarczy, że spryskacie nim szczoteczkę i przeczeszecie brwi.

Kochane, zanim rozpoczniecie robienie makijażu, pamiętajcie, że naturalny kształt brwi jest najlepszy. Jeśli nie jesteście pewne, jak wyregulować brwi, żeby go podkreślić, to zachęcam do skorzystania z pomocy kosmetyczki. Regulacja w salonie jest bardzo tanim zabiegiem, a oszczędzimy sobie czasu, bólu i ryzyka, że coś pójdzie nie tak.

A Wy, w jaki sposób podkreślacie brwi? Macie swoje ulubione kosmetyki do stylizacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *