Opadające powieki – przyczyny, makijaż, zabiegi

Cześć!

Opadające powieki są problemem wielu kobiet. To, że ten mankament jest tak widoczny, może wynikać z wielu przyczyn, i to nie zawsze od nas zależnych. Na szczęście są proste metody, dzięki którym zadbasz o oczy i skórę wokół nich. Sprawdź, jak poradzić sobie z opadającymi powiekami.

Opadające powieki – przyczyny

Na opadanie powiek wpływ mają następujące czynniki:

  • spadek wagi,
  • starzenie się organizmu,
  • słabe mięśnie,
  • stres,
  • nieodpowiednia pielęgnacja,
  • budowa anatomiczna,
  • brak odpowiedniej dawki snu.

Skóra powiek jest bardzo cienka i delikatna, co powoduje, że szkodliwy wpływ mogą mieć na nią czynniki atmosferyczne, alergeny, niewłaściwie dobrane kosmetyki, uszkodzenia mechaniczne i upływ czasu. Pod powieką znajdują się tłuszcz i mięśnie. Jeżeli gwałtownie tracisz na wadze, to powieka automatycznie traci objętość i opada. Mięśnie natomiast są odpowiedzialne za skurcze i wywołują zamykanie, otwieranie i zaciskanie powiek. Wraz z wiekiem ich zdolność pracy się osłabia, a skóra powiek zaczyna opadać. Do opadania powiek przyczynia się także utrata kolagenu i elastyny. Poziom tych substancji obniża się wraz z wiekiem. Wtedy skóra wiotczeje, staje się szorstka, mało elastyczna i pozbawiona naturalnego blasku.

Sposoby na opadające powieki

Mimo że upływającego czasu nie da się zatrzymać, to można zaradzić jego skutkom. Poznaj sposoby na opadające powieki.

1. Pielęgnacja skóry powiek

Najważniejsze w pielęgnacji skóry powiek jest nawilżanie. Pomaga zahamować upływający czas i jego skutki, wygładza i ujędrnia skórę, podnosi poziom kolagenu i elastyny. Do nawilżania dobre będą dotleniające kremy lub żelowe sera o lekkiej konsystencji bez zawartości silikonów i zapychających substancji. Wystarczy odrobina produktu i regularność, a efekty zauważysz bardzo szybko. Jak zaaplikować krem? Nałóż go nad łukiem brwiowym i w miejscu, w którym wyczuwasz kość oczodołową. Wklep go delikatnie opuszkami placów i daj czas na wchłonięcie.

2. Ćwiczenia

Pamiętaj, żeby podczas ćwiczeń stać lub siedzieć z wyprostowaną postawą ciała i odpowiednio oddychać. Najlepszymi ćwiczeniami będzie delikatne uciskanie i masowanie oczodołów i skóry powiek, otwieranie i zamykanie oraz spoglądanie do góry i na dół bez marszczenia czoła.

3. Makijaż na opadające powieki

Cień w ciemniejszym odcieniu należy nakładać ponad załamanie powieki. Jeżeli malujesz kreski na powiekach, to pamiętaj, żeby jej końcówka zakrzywiała się go góry dopiero poza powieką; kreska powinna być jak najcieńsza. Zastosuj sztuczne rzęsy lub maskarę podkręcającą rzęsy po to, żeby optycznie powiększyć oczy.

4. Zabiegi chirurgiczne

To ostatnia deska ratunku i jedyna metoda dla tych, których problem z opadającymi powiekami dotknął szczególnie. Mimo że są to zabiegi inwazyjne, to dają najlepsze efekty na długi czas. Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry i podciągnięciu pozostałej do góry. Rekonwalescencja trwa około trzech tygodni, a w jej trakcie należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *