Stres vs skóra. Jak się zrelaksować i wyglądać ładniej?

Cześć!

Jednym z czynników, które bardzo negatywnie oddziałują na skórę jest stres. Jeżeli występuje długotrwale, to może wyrządzić twojemu organizmowi i twojej skórze ogromną krzywdę. A jeśli chcesz, żeby twoje życie upłynęło w spokoju, to sprawdź, co pomoże ci się zrelaksować i wyjść obronną ręką ze stresowych sytuacji.

Zdrowo się odżywiaj

Do diety włącz warzywa i owoce. Czy wiesz, że niektóre z nich działają antystresowo? Są to między innymi: seler naciowy, orzechy włoskie, jajka, ziemniaki, pomarańcze i czarne porzeczki. Na samopoczucie wpływa także gorzka czekolada, która zawiera bardzo duże ilości magnezu. Ten pierwiastek poprawia pracę układu nerwowego, dlatego warto go przyjmować wraz z produktami spożywczymi lub jako suplement.

Unikaj alkoholu

Lampka wina jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Ale jeśli często i ostro imprezujesz, to alkohol zrobi ogromne spustoszenie w twoim organizmie. Spowoduje odwodnienie, co w przyszłości przełoży się na zmarszczki, suchą skórę i szarawy odcień cery. Co więcej wypłukiwane są witaminy i minerały, które mają duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Postaw na kąpiele z olejkami

Nie ma nic bardziej przyjemnego i rozgrzewającego niż ciepła kąpiel z aromatycznymi olejkami. Taki zabieg najlepiej sprawdzi się przed snem, który powinien trwać około 8 godzin. Pamiętaj, żeby dobrać takie olejki, które pomogą ci się zrelaksować i szybciej zasnąć.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Ćwiczenia fizyczne rozładowują złą energię, a dodatkowo dotleniają organizm i powodują wydzielanie hormonów szczęścia, czyli endorfin. Trening jest także dobry na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, pozbycie się cellulitu i poprawienie ogólnej kondycji organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *