Zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne, których nigdy nie wolno ci łączyć

Cześć!

Idziesz do kosmetyczki i układasz sobie w głowie plan pielęgnacji, który według ciebie jest najlepszy. A na miejscu okazuje się, że wymyślonych przez ciebie terapii nie można łączyć. Jeżeli taka sytuacja często ci się przytrafia, to przeczytaj mój dzisiejszy wpis, żeby w przyszłości uniknąć podobnych wpadek. Zaczynamy!

Czym jest terapia łączona?

Terapia łączona polega na dobraniu kilku zabiegów, które w znaczący sposób poprawiają kondycję skóry. Co więcej muszą być dopasowane do rodzaju cery i jej problemów, a substancje i metody w nich zastosowane muszą się uzupełniać, żeby zapewnić jak najlepsze rezultaty. Niestety niektóre połączenia zabiegów mogą wywołać wiele niepożądanych skutków. Pamiętajmy więc, żeby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii pielęgnacyjnej, poinformować kosmetyczkę o zabiegach, które przeszłyśmy wcześniej w innym salonie lub w domu. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na podrażnienia, poważne uszkodzenia skóry lub niedoskonałości, które będą trudne do wyleczenia. Z tego właśnie powodu w gabinetach kosmetycznych przeprowadza się ankiety i rozmowy z klientkami.

Dermabrazja chemiczna i opalanie w solarium

Nie zaleca się wykonywania peelingów chemicznych latem. Oddziaływanie promieni UV na uwrażliwiony naskórek mogłoby być bardzo szkodliwe. Z tego samego powodu nie należy łączyć tych zabiegów w okresie jesienno-zimowym. Mimo że wtedy najczęściej korzystamy z solarium, to z usuwania martwych komórek skóry należy całkowicie zrezygnować. Równie dobrze możemy zaprzestać korzystania z solarium. Pamiętajmy jednak, że pomiędzy ostatnim opalaniem się w solarium a pierwszą wizytą na dermabrazji chemicznej powinien minąć co najmniej miesiąc. Niedostosowanie się do tych zaleceń może doprowadzić do poparzeń i trudnych do usunięcia przebarwień.

Laseroterapia i dermabrazja chemiczna

Zabiegi z zastosowaniem lasera są coraz bardziej popularne. Usuwanie niechcianego owłosienia, likwidowanie przebarwień i blizn po trądziku lub opalaniu się, zamykanie popękanych naczynek krwionośnych i usuwanie zmian trądzikowych to już standard, jeśli chodzi o ofertę salonów kosmetycznych i zainteresowanie kobiet. Jeżeli zdecydujesz się na laseroterapię, to wiedz, że na jakiś czas będziesz musiała zrezygnować z innych zabiegów. Jak laser działa na skórę? Światło urządzenia prowadzi do zmian chemicznych i termicznych, a te z kolei powodują uwrażliwienie i ograniczenie regeneracji. Poza tym bardzo ważna jest ochrona skóry potraktowanej laserem za pomocą kremów z filtrami UV. Połączenie laseroterapii i dermabrazji chemicznej może prowadzić do podrażnień, zaczerwienienia, powstawania stanów zapalnych, przebarwień i trudno gojących się ran.

Makijaż permanentny i opalanie w solarium

Jednym z zaleceń dla osób, które zdecydowały się na makijaż permanentny, jest unikanie słońca i solarium przez jakiś czas. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być opuchnięta, zaczerwieniona i łuszcząca się. Wystawienie jej na działanie promieni UV może wywołać podrażnienia, przebarwienia i poparzenia.

Depilacja i zabiegi na ciało

Zabiegi takie jak usuwanie cellulitu, a nawet masaż z wykorzystaniem naturalnych substancji mogą wywołać podrażnienia na skórze uwrażliwionej depilacją. Jeżeli chcesz uniknąć takich nieprzyjemności, to przez dwa dni po usuwaniu zbędnego owłosienia należy wstrzymać się z jakimikolwiek zabiegami. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie łagodzących preparatów, które ukoją zaczerwienienia spowodowane depilacją, i jak najszybsze przywrócenie skóry do normalności.

Dermabrazja chemiczna i fale radiowe

Fale radiowe stosuje się do odmładzania skóry twarzy. Podczas zabiegu następuje skrócenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie fitoblastów do produkcji kolagenu i elastyny, co nazywa się termicznym liftingiem. Takie przegrzanie tkanek może spowodować uwrażliwienie, a dołożenie do tego dermabrazji chemicznej może prowadzić do poparzeń, przebarwień i blizn, a nawet do powstawania trudno gojących się ran. Po zabiegu nie wolno korzystać z solarium oraz laseroterpii ablacyjnej i nieablacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *