Co zrobić, żeby korzystanie z sauny było przyjemniejsze i dało lepsze efekty?

Cześć!

Korzystanie z sauny staje się coraz bardziej popularniejsze. Takie miejsce ma dobre działanie na cały organizm. Jednak żeby osiągnąć zadowalające efekty, przed wejściem do sauny i po wyjściu z niej należy odpowiednio zadbać o skórę. Sprawdź, jak to zrobić, by cieszyć się zdrowiem i ładnym wyglądem.

Zanim pójdziesz do sauny…

W saunie panuje bardzo duża wilgotność i wysoka temperatura. Powoduje to szybką utratę wody z organizmu i odwodnienie skóry. Z tego powodu do sauny nie można iść nie uzupełniwszy wcześniej płynów i nie zadbawszy o nawilżenie skóry. Dobrym sposobem jest wypicie wody mineralnej lub soku z owoców i warzyw. Możesz postawić także na elektrolity lub minerały do picia. Jeżeli w saunie planujesz zostać trochę dłużej, to zabierz butelkę wody ze sobą. Ważne jest, żeby się nie odwodnić i nie dopuścić do przesuszenia skóry.

Przed sauną dobrze jest zrobić delikatny peeling lub szczotkowanie ciała na sucho. Zarówno złuszczanie naskórka, jak i szczotkowanie pobudza krążenie krwi, usuwa martwe komórki skóry i przygotowuje ciało na działanie pary z sauny. To także świetne sposoby na ułatwienie skórze pocenia się, a aby było to w 100% skuteczne i odbywało się poprawnie, pory skóry powinny być dokładnie oczyszczone i odblokowane. Do peelingu lub szczotkowania możesz użyć gąbki, specjalnej rękawicy lub szczotki z miękkim włosiem. Pamiętaj jednak, żeby przed pójściem do sauny nie aplikować na skórę balsamów, kremów, olejków lub innych kosmetyków o tłustej i gęstej konsystencji.

A co z włosami? Podczas saunowania powietrze nie będzie dla nich dobre, dlatego trzeba zaaplikować na nie odżywcze i nawilżające kosmetyki. Możesz nałożyć na nie maskę i zawinąć w ręcznik, żeby ciepło, które wytworzy się pod nim, przyspieszyło wchłanianie się składników. Co więcej łuski włosów pod wpływem ciepła rozchylą się, a produkt zacznie działać lepiej. Po saunowaniu pasemka i skórę głowy należy przepłukać chłodnym strumieniem wody.

W bardzo podobny sposób zadbaj o cerę. Przed wejściem do sauny nałóż na buzię krem lub maskę ze składnikami dopasowanymi do rodzaju skóry. Równie dobrym pomysłem jest rozpylenie na buzię olejków eterycznych, które w warunkach saunowych będą działały o wiele lepiej. Pamiętaj jednak, żeby na twarz nie nakładać maski z glinki, która mogłaby szybko zaschnąć na cerze i ją przesuszyć.

Jak o ciało zadbać po saunie?

Po saunie dobrze jest wziąć zimny prysznic, który zamknie pory skóry i włosów, i zatrzyma w nich odżywcze składniki zawarte w kosmetykach. Na przemian z zimnym prysznicem możesz przepłukać skórę i włosy chłodnym strumieniem wody. Po saunie nie polecam nakładania balsamów lub olejków, bo należy dać skórze wypocić się. Na cerę można zaaplikować krem, którego formuła będzie uzależniona od pory roku i potrzeb cery. Nie ma potrzeby robienia makijażu, bo twarz musi mieć chwilę odetchnąć po saunowaniu. W dłonie i stopy dobrze jest wmasować krem, który zapobiegnie przesuszeniu. I najważniejsze na koniec: uzupełnij płyny, które wypociłaś w saunie. Przyda się do tego woda mineralna, soki i elektrolity.

A jak ty dbasz o skórę i włosy przed saunowaniu i po nim?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *