Akcesoria do pedicure. Czy masz je wszystkie i czy wiesz, jak ich używać?

Cześć!

Wśród wielu kosmetycznych akcesoriów, które znajdziemy w kosmetyczkach kobiet, powinny znaleźć się te do pedicure. Niezbędne są do malowania paznokci i do tego, żeby stopy pięknie wyglądały. Jakie gadżety będą ci zatem potrzebne do wykonania pedicure? Przeczytaj mój tekst i sprawdź, czy masz wszystkie akcesoria do malowania paznokci i pielęgnowania stóp.

1. Cążki do paznokci

Odpowiednio dobrane cążki do paznokci powinny znaleźć się w każdym kobiecym zestawie do pedicure lub manicure. Gwarantuje to ich późniejszy właściwy wzrost i kształt oraz zapobiega wrastaniu i innym uszkodzeniom. Obcinając paznokcie, weź pod uwagę ich długość. Zbyt długie będą powodować dyskomfort podczas chodzenia, a zbyt krótkie wywołają ból i mogą prowadzić do uszkodzeń skóry. Do obcinania paznokci warto wybrać cążki lub obcinacz. Dzięki nim można osiągnąć pożądany kształt paznokcia, a co więcej są dostępne w każdej drogerii.

2. Cążki do skórek

Skórki przy paznokciach można odsuwać lub wycinać. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję, to pamiętaj, żeby wybrać odpowiednie cążki. Operując nimi odpowiednio, pozbędziesz się zadzierających się skórek i zadbasz o wygląd paznokci. Jeżeli chcesz mieć zadbane dłonie, to oprócz wycinania skórek, warto zastosować ochronę i pielęgnację. Przed domowymi porządkami zakładaj ochronne rękawiczki, paznokcie i skórki smaruj preparatami z witaminą A i aloesem, dbaj o nawilżenie tych części ciała.

3. Szczoteczka do paznokci

To bardzo przydatny gadżet, dzięki któremu wyczyścisz paznokcie i skórki wokół nich. Ważne, żeby taka szczoteczka miała miękkie włosie, które nie uszkodzi delikatnych palców. Akcesorium oczyści też paznokcie z pyłu po piłowaniu lub polerowaniu.

4. Pilnik do paznokci

Podobno najlepsze są szklane, bo z jednej strony działają skutecznie, a z drugiej są na tyle delikatne, żeby nie uszkodzić paznokci i skórek. Do grubych paznokci możesz użyć metalowego pilnika, natomiast do delikatnych i cienkich zastosuj pilnik papierowy. W pedicure dobrze sprawdzą się również pilniki o różnej gradacji, które ze zróżnicowaną siłą spiłują płytkę paznokcia lub ją wypolerują. Pamiętaj: pilniki z niską gradacją mają silniejsze działanie, a jeśli zależy ci na delikatnym efekcie, wybierz pilnik o wyższej gradacji.

5. Bloczek polerski

Ten gadżet przyda ci się do wygładzenia powierzchni paznokci po piłowaniu lub odsuwaniu skórek. Co więcej zastosowanie bloczku polerskiego zwiększy przyczepność lakieru i przedłuży trwałość pedicure. Pamiętaj tylko, żeby pyłek, który powstanie po polerowaniu, należy dokładnie oczyścić za pomocą płynu z acetonem.

6. Waciki bezpyłowe

Waciki bezpyłowe nie kruszą się i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Nie zostawiają włókien, które mogłyby przeszkodzić podczas robienia pedicure. Takimi wacikami bardzo dobrze jest przemyć paznokcie preparatem z acetonem.

7. Separatory

Są pomocne przy oddzielaniu palców pomalowanych lakierem. Wkłada się je pomiędzy palce, żeby nie zniszczyć pedicure i ułatwić sobie malowanie paznokci. Separatory możesz dobrać do siebie pod względem wielkości i kształtów.

8. Tarka do stóp

Przyda ci się nie tylko wtedy, gdy robisz pedicure. Tarką wygładzisz zgrubienia na piętach i bokach palców, usuniesz suche skórki i złuszczysz zrogowaciały naskórek. Tarkę stosuj co najmniej raz na tydzień wraz z peelingiem i nawilżającymi maskami do stóp. Dzięki takiej pielęgnacji twój pedicure będzie wyglądał rewelacyjnie.

Czy masz wszystkie te gadżety do pedicure?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *