DIY peeling enzymatyczny do twarzy. Zrób to sama!

Dziewczyny!

Czas na odżywienie i regenerację skóry po zimie. Wykorzystajmy w tym celu peeling enzymatyczny, który delikatnie złuszczy naskórek i wygładzi cerę, a ta będzie gotowa na inne zabiegi pielęgnacyjne. Czy wiecie, że taki peeling możecie przygotować samodzielnie w domu? To naprawdę łatwe. Przekonajcie się same.

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny wykorzystuje działanie kwasów, aby naturalnie złuszczyć zrogowaciały naskórek. Różni się od peelingów mechanicznych, ponieważ jest znacznie delikatniejszy, nie ma tu żadnego tarcia, które mogłoby podrażnić skórę. Peelingi enzymatyczne są dobre dla każdego, bo przede wszystkim są naturalne.

Peelingi mechaniczne drobno- i gruboziarniste oczywiście nie są złe. Jednak ja z nich nie korzystam, bo moja cera jest wrażliwa. Silniejsze oczyszczenie cery kończy się zaczerwienieniem, więc wolę tego unikać. Ale jeżeli któraś z Was ma cerę bezproblemową, nic nie stoi na przeszkodzie.

Drogeryjny peeling enzymatyczny

To tanie peelingi, więc często kupuję je w drogerii, kiedy zwyczajnie nie chce mi się przygotowywać własnych preparatów. Jeżeli już sięgam po gotowce, to zawsze sprawdzam skład. Najważniejsze, aby miał działanie złuszczające, a takie właśnie mają enzymy zawarte w nazwie. Mogą to być:

  • keratolina,
  • papaina, bromelaina, aktynidyna i arbutyna,
  • pepsyna i trypsyna,
  • subtylizyna.

Peeling enzymatyczny DIY

Przechodzimy do głównej części wpisu 🙂 Peeling enzymatyczny może być równie skuteczny, jeżeli przygotujemy go samodzielnie. To wcale nie jest trudne. Potrzebna nam będzie mąka ryżowa, która działa jak enzymy, które wymieniłam wyżej.

Domowy peeling enzymatyczny ma wiele zalet. Przede wszystkim dokładnie wiemy, co znajduje się w składzie. Możemy dostosować go samodzielnie do swoich potrzeb. Nie będzie tu niczego, co może zaszkodzić skórze. 100% naturalny peeling można stosować bez obaw o podrażnienia, zaczerwienienia czy reakcje alergiczne. To naprawdę dobry zamiennik kosmetyków z drogerii. I nawet nie musimy wychodzić z domu.

Jak przygotować peeling enzymatyczny w domu?

Przepis jest równie prosty, jak przygotowanie. Potrzebujecie tylko kilku składników i gotowe.

Składniki:

  • 0,25 szklanki mąki ryżowej,
  • 5 kropli olejku herbacianego,
  • łyżka wody.

Przygotowanie:

Do niewielkiej miseczki przesypujemy wszystkie składniki i dokładnie mieszamy. Konsystencja powinna być gęsta. Ważne, aby nie powstała zbyt rzadka ani zbyt sypka, bo inaczej osypie się z policzków. Gęstą mieszankę nakładamy dłonią lub pędzlem do twarzy.

I teraz… używamy naszego przygotowanego peelingu. Dokładnie myjemy buzię i osuszamy ręcznikiem papierowym. Nakładamy peeling na cerę cienką warstwę papki. Musimy zrobić to dokładnie, we wszystkich zakamarkach. Zostawiamy na ok. 5 minut, po czym spłukujemy peeling ciepłą wodą, delikatnie masując twarz opuszkami palców. I gotowe!

Spróbujcie same, bo to łatwe, tanie, przyjemne i satysfakcjonujące. Zachęcam do komentowania i udostępniania. Koniecznie dajcie znać, jak Wam poszło. Powodzenia 🙂