Dobre serum do twarzy. Które rodzaje serum polecam?

Cześć Piękności!

Dziś chciałabym opowiedzieć wam co nieco o serum do twarzy. Czy warto je stosować? Czym różni się od kremu? Jakie są rodzaje serum i jak różnią się ich właściwości? Które wybrać?

Zapraszam na wpis o tym, co to właściwie znaczy DOBRE SERUM DO TWARZY  – czytajcie i komentujcie. 🙂

Serum do twarzy. Kosmetyk inny niż wszystkie

Pośród dziesiątek różnych kosmetyków jest też serum. To kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji twarzy. Koncentrat, w którym znajdziemy najwięcej silnych składników odżywczych w największym stężeniu.

Daje szybsze i bardziej zauważalne efekty, działa głębiej niż krem i jest skuteczniejsze. W skrócie można powiedzieć, że serum działa mocniej niż krem, ale jest od niego lżejsze – to najlepsze podsumowanie tego, czym jest serum. Choć pewnie bardziej interesuje was, jak działa.

Jak działa serum do twarzy?

Największą zaletą tego kosmetyku jest lekka formuła i doskonała wchłanialność, dzięki której składniki odżywcze docierają do najdalszych i najgłębszych warstw skóry, gdzie:

  • odżywia i rewitalizuje skórę;
  • wspomaga proces odnowy komórkowej;
  • poprawia nawilżenie;
  • chroni przed wolnymi rodnikami;
  • rozjaśnia przebarwienia;
  • wygładza, nadaje blask i miękkość.

Serum do twarzy może mieć rzecz jasna różne właściwości, a wszystko zależy od tego, na jakich składnikach bazuje – może doskonale nawilżać, mieć właściwości odmładzające, rozjaśniać przebarwienia albo wzmacniać naczynka, żeby zapobiegać ich pękaniu.

Najpopularniejsze serum do twarzy. Które wybrać?

Największa trudność to wybór serum do twarzy odpowiedniego do naszych potrzeb. Sama miałam z tym problem, dlatego opowiem wam krótko o tym, jakie są najpopularniejsze rodzaje serum.

• SERUM DO TWARZY Z WITAMINĄ C

Rozjaśniające, rozświetlające serum do twarzy, które skutecznie rozprawia się z przebarwieniami. Tak działa serum z witaminą C, a właściwie kwasem askorbinowym w stabilnej i dobrze wchłaniającej się formie. To najlepsze serum na przebarwienia, które ma też delikatne działanie odmładzające. Warto stosować je regularnie na twarz, niezależnie od tego, czy mam już przebarwienia, czy jeszcze nie – serum z witaminą C sprawdza się jako profilaktyka przeciwko starzeniu się cery.

• SERUM DO TWARZY Z RETINOLEM

Popularność serum do twarzy z retinolem to efekt jego doskonałych właściwości odmładzających. Witamina A to bardzo ważny składnik, którego skóra potrzebuje do odbudowy komórkowej. Najchętniej więc po serum z retinolem sięgają osoby o cerze dojrzałej. Warto jednak pamiętać o ograniczeniach, jakie niesie ze sobą używanie takiego kosmetyku – retinol może osłabiać naturalną ochronę skóry i uwrażliwiać ją na działanie słońca, dlatego kosmetyki z witaminą A nie powinny być stosowane na dzień.

• SERUM DO TWARZY Z KWASEM HIALURONOWYM

Kolejny rodzaj to nawilżające serum do twarzy, czyli takie wzbogacone o kwas hialuronowy. Jeśli jest on głównym składnikiem kosmetyku, możemy mieć pewność, że zapewni naszej skórze odpowiednie nawilżenie. Kwas hialuronowy to humektant, który wiąże cząsteczki wody w skórze, dzięki czemu jest lepiej nawilżona. Serum z kwasem hialuronowym to doskonały kosmetyk dla wszystkich borykających się z bardzo suchą skórą.

Dobre serum do twarzy, czyli mój faworyt

Jakie serum do twarzy mogę polecić wam jako najlepsze?

Zdziwię was, bo nie mam swojego faworyta. Nie wskażę wam konkretnej marki, ale zachęcę do stosowania serum z witaminą C – ma silniejsze działanie niż to z kwasem hialuronowym, ale łagodniejsze niż produkty z retinolem. Na standardowe problemy z cerą, które mam ja (i pewnie wiele z was), to właśnie witamina C jest skutecznym ratunkiem.

Pamiętajcie, żeby wybierać serum do twarzy z witaminą C w stabilnej i dobrze wchłaniającej się formie: Ethyl Ascorbic Acid!

Buziaki. <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *