Jak zadbać o włosy na wiosnę? 3 rzeczy, które warto zrobić po zimie

Cześć,

dzisiaj wpis nieco luźniejszy. Krótkie przypomnienie dla wszystkich zapominalskich o tym, co zrobić z włosami po zimie.

Moje włosy po zimowych miesiącach nigdy nie wyglądają dobrze. Ściskane czapką i szalikiem, pozbawione słońca i świeżego powietrza, z niedoborami składników odżywczych – wiosną przypominają zazwyczaj siano, a powinny wyglądać pięknie. Co zrobić, żeby zabłysnąć w pierwszych promykach wiosennego, przyjemnego słońca?

Wiosenne porządki z włosami

Czas zacząć wiosenne porządki na głowie! To nic trudnego, o ile mamy na siebie jakiś pomysł. Jeśli w tym sezonie chcesz zaszaleć z kolorem, pomyśl o tym wcześniej i umów wizytę u fryzjera (to ważne, bo po zimie szturm na salony fryzjerskie sprawia, że terminy są znacznie dłuższe).

Jeśli planujesz zadbać o swoje włosy w zaciszu swojego domu, też musisz się przygotować. Przede wszystkim zaopatrz się w niezbędne kosmetyki, których potrzebujesz do pielęgnacji i stylizacji włosów. To, co stosujemy na włosy zimą, nie sprawdzi się na wiosnę, gdy włosy potrzebują mniej ochrony, a więc odżywienia, nawilżenia i lekkości. Może się okazać, że konieczna jest zmiana kosmetyków na takie, które wzmocnią i upiększą włosy po ciężkiej zimie pod czapką.

Czego brakuje włosom po zimie?

Przede wszystkim nawilżenia, bo to woda jest podstawą naszego zdrowia i pięknego wyglądu. Dobrze nawodnione cebulki to gwarancja tego, że włosy będą rosły piękne, mocne i zdrowe. Wiosną warto zadbać o nawodnienie od środka i nawilżanie od zewnątrz odpowiednimi kosmetykami np. maską humektantową czy domową mieszanką olejków, miodu i soku z liści aloesu.

Włosy po zimie cierpią też na niedobory składników odżywczych, ponieważ nasza dieta jest wtedy nieco uboższa niż wiosną. Przede wszystkim brakuje im witamin i minerałów, wśród których najważniejsze są:

  • witamina H, biotyna – nazywana „witaminą zdrowych włosów”,
  • witaminy z grupy B – pomagają włosom się regenerować i rosnąć;
  • cynk i krzem – duet odżywczych składników mineralnych.

Sposoby na wzmocnienie włosów po zimie

A teraz zdradzę Wam, jak zapewnić włosom po zimie to, czego potrzebują, czyli zadbać o ich odpowiednie nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie. Te 3 sposoby na zregenerowanie włosów po zimie to wcale nie żadne odkrycie. Spróbujcie i przekonajcie się, że działają cuda!

1. Suplementy na mocne włosy

Skrzyp polny to król, jeśli chodzi o zawartość krzemu, czyli pierwiastka bardzo potrzebnego włosom po zimie. Dlatego polecam tabletki ze skrzypem, herbatki skrzypowe czy kosmetyki ze skrzypem. Jeśli zdecydujecie się już sięgnąć po suplementy na mocne włosy, to pamiętajcie też o pokrzywie i biotynie, czyli składnikach, które bardzo często występują w komplecie ze skrzypem. One wszystkie pomogą wzmocnić włosy od środka.

2. Naturalne wcierki do włosów

A od zewnątrz polecam wcierki. Wcierki są najlepsze, bo podczas masażu skóry głowy pobudzone zostaje mikrokrążenie, a wszystkie składniki dostarczone wraz z wcierką mają szansę lepiej się wchłonąć i zadziałać dogłębnie. Wcierki można kupić gotowe, ale bardzo często zawierają alkohol, który może wysuszać skórę głowy, dlatego polecam robić je samodzielnie – w roli wcierki świetnie sprawdzi się np. wystudzony napar ze skrzypu i pokrzywy.

3. Olejowanie włosów po zimie

Nie mogłabym pominąć też olejowania. To HIT domowej pielęgnacji o każdej porze roku, ale wiosną może pomóc szczególnie. Gdy włosy są osłabione, szorstkie i matowe po zimie, olejki mogą przywrócić im miękkość, gładkość i blask. Wystarczy, że będziemy stosować olejki przed każdym myciem włosów, a cebulki wzmocnią się, włosy przestaną wypadać, będą elastyczne i po prostu piękne. Olejowanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło, więc jest moim remedium na każdy problem z włosami, również ich wiosenne osłabienie.

A Wy, jakie macie sposoby na zregenerowanie włosów po zimie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *