Moje sposoby na zadzierające się skórki. Jak tego uniknąć?

Witajcie!

Zadzierające się skórki są częstym problemem i jestem pewna, że wiele z moich czytelniczek ma ten sam. Dlatego spieszę z pomocą i opowiem Wam o moich sposobach na zadzierające się skórki. Jakie są najczęstsze przyczyny i jak sobie z tym radzić?

Zadry to skutek urazów mechanicznych naskórka i przesuszonej skóry dłoni. Z tego wpisu poznacie kilka podstawowych zasad, dzięki którym nieestetycznie zadziorki przestaną być problemem.

Dlaczego powstają zadry przy paznokciach?

Na pewno nie muszę Wam mówić, że podstawą dbania o dłonie jest ich odpowiednia pielęgnacja. Dlatego zawsze podczas prac domowych zabezpieczamy je rękawiczkami. Nigdy o tym nie zapominajcie! Polecam zakładać je także przed zmywaniem naczyń. Wszelkie środki myjące wysuszają dłonie, paznokcie i skórki wokół nich. Szarpią je, skórki się odrywają, zaczynają się zadzierać, krwawić, a to w efekcie może prowadzić do stanów zapalnych.

Przypominam: ZAWSZE używamy rękawiczek do prac domowych. Po ich zdjęciu myjemy ręce w ciepłej wodzie z delikatnym płynem, a następnie smarujemy je kremem do rąk.

Jak pozbyć się zadzierających się skórek?

Może nie zdajecie sobie sprawy, ale najistotniejszy jest systematyczny manicure (przynajmniej raz w tygodniu). Nie trzeba od razu udawać się do salonu kosmetycznego. Wystarczy zaopatrzyć się w papierowy pilniczek, ostre cążki i drewniany patyk do odsuwania skórek. Polecam mieć pod ręką oliwkę do skórek i zmiękczający płyn, a także odżywkę do paznokci.

Po użyciu tych akcesoriów nadamy paznokciom odpowiedniego kształtu, zmiękczymy skórki i wytniemy te najbardziej odstające. Następnie smarujemy skórę wokół płytki paznokcia oliwką i malujemy odżywką.

Skąd biorą się zadziory?

Główną przyczyną jest nieodpowiednia dieta. Zdrowe odżywianie ma wpływ na cały nasz organizm, w tym na dłonie i paznokcie. Na zadzierające się paznokcie niezastąpiony jest skrzyp polny. Odkąd suplementuję go 2 razy dziennie od 2 miesięcy stan moich skórek znacznie się poprawił. Niezastąpione są również świeżo wyciskane soki, szczególnie marchewkowy. I jeżeli macie w domu aloes, to zróbcie z niego sok! Przy wyjątkowo uciążliwych skórkach można smarować je także maścią z witaminą A.

Zawsze mam przy sobie oliwkę do paznokci. Dobrze sprawdza się w formie pisaka, ponieważ zajmuje mało miejsca i możemy zabrać ją ze sobą wszędzie, a skórki nie będą suche.

Pamiętajcie, aby nie wycinać skórek mocno. Pozbywamy się tylko tych, które wyjątkowo nam przeszkadzają, bo inaczej uszkodzimy paznokieć i będą wrastać jeszcze bardziej.

Usuwanie zadziorów u kosmetyczki

To takie same rezultaty jak manicure robiony w domu. Kosmetyczka prawidłowo piłuje paznokcie, zmiękcza skórki specjalnym płynem, odsuwa i wycina cążkami. Następnie manikiurzystka nawilża skórki oliwką zawierającą olej jojoba lub olej z pestek winogron, które są niezastąpione w pielęgnacji przesuszonej skóry.

To wszystkie sposoby na pozbycie się wrastających skórek. Tak naprawdę to wyjątkowo proste. Najważniejsza jest regularność, a skórki przy paznokciach na pewno przestaną się zadzierać. Powodzenia!