Rodzaje maseczek do twarzy. Które z nich stosujesz?

Hej, dziewczyny!

Każda z nas stosuje maseczki do twarzy. Są świetnym uzupełnieniem pielęgnacyjnych rytuałów. Można je stosować przed ważnym wydarzeniem, zapewnić swojej skórze szybkie nawilżenie i odżywienie. To skarbnica substancji aktywnych, które można stosować samodzielnie w domu.

Rodzaje maseczek do twarzy

Maseczki kosmetyczne dzielą się ze względu na rodzaj cery, efekty i postać. Istnieją więc:

  • stałe maski do twarzy,
  • miękkie maski do twarzy,
  • maski woskowe i parafinowe,
  • maski piankowe i jonowe,
  • maski algowe,
  • maski nawilżające i odżywcze.

Stałe maski do twarzy

To pasta lub proszek, dlatego trzeba je wcześniej rozrobić. Po odparowaniu substancji produkt zastyga i  należy go zwilżyć przed zmyciem. To między innymi maseczka termiczno-modelująca, która pozwala na przedostanie się składników aktywnych w najgłębsze warstwy skóry. Po niej moja cera wygląda naprawdę świetnie.

Miękkie maski do twarzy

To maski, które nie twardnieją, lecz przepuszczają ciepło i powietrze. Występują w postaci żelu lub kremu, który pozostawiamy na buzi do momentu wchłonięcia. W takich maskach możemy spotkać np. ziołowe wyciągi. Stosowanie takich masek przygotowuje cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Żelowa formuła maski sprawdzi się najlepiej przy łojotokowej cerze. Delikatnie złuszczy martwy naskórek i zapobiegnie świeceniu się skóry.

Maski woskowe i parafinowe

Mają stałą postać, więc trzeba je wcześniej rozpuścić. Dzięki niej uzyskujemy oczyszczoną skórę, pozbywamy się toksyn i zanieczyszczeń, a także regulujemy pracę gruczołów łojowych. Woskowe i parafinowe maski sprawdzają się świetnie w przypadku cer suchych, takich jak moja, czy łojotokowych. Jeżeli jednak macie trądzik różowaty, to zrezygnujcie z tego typu produktów.

Maski piankowe i jonowe

Maski piankowe to delikatna, śmietankowa formuła, natomiast maski jonowe wprowadzają do skóry substancje aktywne przez kanały dyfuzyjne. To przede wszystkim znane maseczki peel-off, które usuwają martwy naskórek podczas ich ściągania. Sprawdzają się w pielęgnacji wrażliwej cery.

Maski algowe

Algi to źródło cennych aminokwasów, witamin, magnezu, jonu i innych mikroelementów. Możemy je spotkać w postaci proszku, które w połączeniu z wodą staje się żelowy. Nakładamy na skórę i zdejmujemy w płatach. Występuje wiele rodzajów alg, dlatego należy dobrać je do potrzeb naszej skóry. W pielęgnacji cery wykorzystuje się algi o nawilżających, kojących i regenerujących właściwościach.

Maski nawilżające i odżywcze

To najpopularniejsze maski, które błyskawicznie poprawiają wygląd skóry. Często po nie sięgam, zwłaszcza przed ważnymi wyjściami albo po prostu, gdy chcę, żeby moja cera była maksymalnie odżywiona i nawilżona. Takie maseczki sprawiają, że buzia jest przygotowana na makijaż. Nie ma żadnych nieestetycznych, suchych skórek, więc nakładanie kosmetyków jest niezwykle proste. Do tej grupy masek zalicza się także peelingi enzymatyczne, które poprawiają mikrokrążenie skóry i znacznie ją wygładzają.

A Wy jakie maseczki stosujecie? Które należą do Waszych ulubionych?