Przybory do manicure i pedicure – z nimi wszystko uda się idealnie

Hej kochane!

Zastanawiałyście się kiedyś, co zrobić, by udał się każdy manicure, by paznokcie wyglądały idealnie a skórki… no po prostu nie istniały? Poznajcie z pozoru nieistotne przedmioty, które sprawią, ze Wasz manicure i pedicure (czy to zwykły, czy hybrydowy) będą idealne!

Moje ulubione przybory do manicure i pedicure

1. Obcinacz do paznokci

Nożyczki do paznokci nie wydają mi się tak profesjonalne i precyzyjne, jak dobre cążki. Ponadto cążkami obetniecie nie tylko paznokcie,ale i skórki – ja obcinam paznokcie właśnie takimi cążkami, jak te do skórek. te do paznokci są z innego metalu (w innym kolorze) aby mi się nie myliły. Gdybym używała jednych – szybciej by się stępiły i stały bezużyteczne więc i tak musiałabym kupić nowe by precyzyjnie odciąć skórki. Cążki do skórek jako obcinacz do paznokci to pomysł, który stosuję już od lat nastoletnich. Pokazał mi go ciocia, manikiurzystka. Dzięki temu paznokcie są idealnie obcięte a płytka nigdy nie jest poszarpana (cążki do skórek są ostrzejsze).

2. Szczoteczka do manicure i pedicure

Pozwala dokładnie wyczyścić paznokcie rąk i nóg. Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby się bez niej obejść, choć podobno tacy ludzie istnieją, np. mój młodszy brat, który ma stale pod paznokciami plastelinę. Chyba trzyma na zaś… Najlepiej mieć dwie szczoteczki w różnych kolorach: jedną do manicure i drugą do pedicure.

3. Frezarka do paznokci

Jest stosowana do robienia paznokci żelowych lub akrylowych w celu nadania im odpowiedniego kształtu, a także przy wykonywaniu hybrydy – pozwala zdjąć resztki lakieru, które nie zeszły po acetonie. Może być równie przydatna przy klasycznym manicure i pedicure. W jaki sposób? Frezarka do paznokci umożliwia usunięcie zrogowaciałego naskórka wokół paznokci. Gdy użyjecie jej raz – już na zawsze pokochacie.

4. Pilnik do paznokci

Umożliwia nadanie płytce pożądanego kształtu, na przykład szpica, kwadratu lub migdała. Ale uwaga, dziewczyny! To nie może być ot, taki sobie zwykły, metalowy pilnik. Bo poszarpałby tylko płytkę. Jeśli rozdwajają Wam się paznokcie, możliwe że to z powodu złego pilniczka. Koniecznie zaopatrzcie się w szklany lub papierowy pilnik do paznokci.

Te z Was które robią hybrydy wiedzą, że istnieją też pilniki do matowienia paznokcia (płytki) i zdejmowania wierzchniej warstwy hybrydy. Mogą mieć różną ziarnistość i być wykonane z innych materiałów. Ziarnistość wynosi między innymi 80-100, 100-180 i 240-500; im niższa, tym pilnik jest bardziej ścierny. Przy hybrydach stosuje się zazwyczaj nieco większą ścieralność. Zaś do zmatowienia płytki idealnie nadaje się blok polerski. Polerowanie nim płytki przed nałożeniem lakieru przedłuża jego trwałość Idealnie sprawdza się także przy pedicure.

5. Waciki bezpyłowe

Zanim wykonacie manicure i pedicure, musicie pozbyć się resztek lakieru, który pozostał na paznokciach po ostatnim malowaniu. W tym celu możecie użyć acetonu i wacika lub chusteczki higienicznej, ale nic nie będzie równie skuteczne jak waciki bezpyłowe. Są one super gładkie i nie zostawiają maleńkich pyłków, do których później przyczepia się lakier i psuje efekt, Są też niezbędne przy wykonywaniu manicure i pedicure hybrydowego. Nie ma mowy o resztkach włókien na płytce!

6. Separatory

Są przydatne przy pedicure i mówiąc szczerze nie wyobrażam sobie jak wyglądałby mój, gdybym nie użyła separatorów. No nie dałabym rady chyba. Separatory są świetne, ponieważ zapobiegają rozmazywaniu się lakieru. Występują w postaci klasycznych mini wkładek do włożenia między palce. Z takich gadżetów uwielbiam też klipsy do hybryd – dzięki nim w łatwy sposób aplikuję aceton i zdejmuję hybrydę.

A jakie przybory do manicure i pedicure są istotne dla Was?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *